Duhovky s pryskyřicí

Posledních několik schůzek jsme se v Duhové dílně věnovaly velice zajímavé technice – tvorbě šperků z pryskyřice. Toto tvoření se neobejde bez dospěláka nejen kvůli přesnému vážení, počítání poměrů, ale také manipulaci s pryskyřicí samotnou. Naším úkolem bylo zaplnit si vždy silikonové formičky na šperky různými ozdůbkami a paní učitelka pak vážila, míchala a zalévala je. A protože měla tentokrát ruce pořád plné, moc toho nenafotila. Tak tu můžete vidět jen zlomek toho, co s námi vytvořila. Každá jsme si takových šperků odnesla několik. Nepovedené kousky, které se nám rozlámaly jsme nejprve vyhodily, ale ty další poté posloužily na zhotovení originálního obrazu, ten Vám představíme příště. Není to technika, která se obejde bez zkažených kousků, přeci jen jsme se ji teprve učili, ale i tak se nám většina povedla. Příští rok se v ní hodláme zdokonalit a vyzkoušet další možnosti. Pracovali jsme s materiálem od firmy Resin Studio, konkrétně se sadou na výrobu šperků. Ta obsahovala úplně vše potřebné od váhy, zdobení, pinzety, pipet, rukavic, zástěry, kalíšků, špachtlí až po bižuterní komponenty a samozřejmě pryskyřici.