Brána do světa fantazie

Středa 12. června patřila v naší třídě mezi sváteční dny. Pracovnice Městské knihovny Sokolov připravily slavnostní uvítání prvňáčků mezi čtenáře. A protože i my máme 1. ročník téměř za sebou, vydali jsme se do pobočky knihovny v ulici Slavíčkova. Svým příchodem jsme probudili knihovnické strašidlo jménem Hejhula Uršula Písmenková Povidlová. Hejhula nám nejdříve povídala o životě v knihovně a pak nám dala přečíst Slib rytíře Řádu čtenářského. Jednohlasným „slibuji“ jsme museli všichni přislíbit, že se ke knihám budeme chovat šetrně. V další části nás Hejhula Uršula Písmenková Povidlová přivítala mezi čtenáře a knihomoly. Také jsme museli strašidlo přesvědčit, že se umíme krásně podepsat celým jménem. Někomu se dařilo více, někomu méně. Ale všichni jsme dostali za odměnu krásnou knihu.

Předchozí